Nahoru

Mobilní aplikace

Povídačky jako MOBILNÍ APLIKACE

S chytrou aplikací zabavíte děti kdekoliv a kdykoliv

V čem jsou Povídačky jiné než ostatní mobilní aplikace? 

Rozvíjejí komunikační dovednosti dětí, ale také fantazii, vzájemné porozumění, upřímnost a otevřenost v rodině, děti se naučí správně zareagovat na situace z běžného života a dospělí zavzpomínají na své dětství, napomáhá zlepšovat vyjadřovací schopnosti, zlepšuje paměť i pozorovací talent i poznávání světa kolem nás. Je první aplikací, kterou hrají společně rodiče s dětmi, vzájemně se při ní poznávají a mohou si nahrávat své příběhy a písničky s hudebním doprovodem.

    Vznikly ve spolupráci s odborníky:

Otázky a úkoly byly konzultovány s dětskou psycholožkou a  speciální pedagožkou paní Androniki Valentovou, logopedkou paní Anetou Betuštiákovou. Ve své praxi ji využívají mnohé logopedické ordinace i základní a mateřské školy. Logopedové ji doporučují zejména jako  velmi dobrou pomůcku k podpoře rozvoje slovní zásoby k fixaci procvičovaných hlásek a tempa řeči a rozvoji paměti a pozornosti dětí.

 

POVÍDAČKY I  – verze Kids pro rodiny s dětmi 3-7 let

 ke stažení zde:

https://itunes.apple.com

Mobilní aplikace POVÍDAČKY II. – verze Junior  pro rodiny s dětmi 7-11 let

 ke stažení zde:

https://itunes.apple.com

 


Ve slovenštině - Rozprávačky

 ke stažení Rozpravačky Kids:

https://itunes.apple.com

 ke stažení Rozprávačky Junior:

https://itunes.apple.com


V angličtině - TAlking together

 ke stažení Talking Together KIDS:

https://itunes.apple.com

 ke stažení Talking Together JUNIOR

https://itunes.apple.com


Google play pro Samsung

 ke stažení Povídačky kids

http://apps.samsung.com

 ke stažení Povídačky junior

http://apps.samsung.com


Aplikace her Povídačky je připravena také na oper

Aplikace Povídačky Kids a Junior, pro rodiny s dětmi, kteří si chtějí spolu častěji povídat, nyní také pro platformu Android na  GALAXY Apps.

galaxy apps

Ke stážení zde:

 

 

 

 

 

 

Recenze na aplikaci Povídačky na Superapple.cz

Povídačky: hrajte si s dětmi u tabletu trochu jinak

29 Září 2014 Autor: Vláďa Janeček 364 návštěv

Hledáte hru pro iPad, která bude bavit i vás a kterou budete svým dětem dávat nejen za odměnu? Povídačky jsou skvělým kandidátem na tuto pozici. 

povidacky 01Rodinná komunikační hra Povídačky přišla na trh již před časem v podobě fyzické knížky, která se stala velmi úspěšnou. Nyní se dočkala i své elektronické verze pro tablet iPad i iPhone.

Původní hra byla složená z padesáti dvou kartiček doplněných barevnými obrázky, z nich každý je doplněn otázkami týkajících se konkrétního obrázku. Celkem je ve hře obsaženo čtyři sta otázek, tedy námětů k povídání. Úkoly jsou děleny do čtyř oblastí (skládání, povídání, postřeh, zpívání a vyprávění) a je určena pro dva hráče: jednoho dospělého a jedno dítě.

Stejně jako skutečná předloha je i tabletová verze určená pro děti předškolního a vlastně i mladšího školního věku, ideální věkový rozptyl je tři až sedm let. Cílem hry není vítězství, ale vzájemné povídání a porozumění mezi rodičem a dětmi. A také zábava a společně strávený čas, což je komodita, které se spoustě dětem nedostává v takovém rozsahu, jak by bylo zdrávo.

 povidacky 03

Kreslená vizuální podoba pochází od Marcely a Luboše Walterových, kteří ilustrovali již původní tištěné Povídačky. Základní obrazovka představuje krajinu s kolejemi, po kterých jede vlak, ve kterém sedí hráči, děti s rodiči. Pod každou ze zastávek se skrývá jedno z témat a hned čtyři úkoly, po jednom z každé tématické oblasti. Tedy skládání obrázku, povídání, postřehu i vyprávění.

povidacky 04 povidacky 05

Zatímco skládání obrázku je snadné a není třeba jej popisovat, u povídání bych se zastavil déle. Na obrazovce tabletu uvidíte otázky, které můžete svému dítěti klást (a také otázky pro vás, na které můžete odpovídat). V obou případech je cílem dozvědět se o sobě vzájemně co nejvíce.

povidacky 06 povidacky 08

Děti hodně baví i sekce postřeh, ve které se jim na několik okamžiků zobrazí jeden z obrázků, u kterého si musí zapamatovat co nejvíce detailů, na které se jej poté pomocí návodných otázek ptáte. A konečně sekce vyprávění navrhne vždy tři slova k danému tématu, na které pak společně s dítětem musíte vymyslet příběh, historku či třeba pohádku. Anebo musíte zazpívat písničku, což lze díky jednoduchému klavírnímu doprovodu velmi snadno a navíc si můžete pomocí mikrofonu v iOS zařízení zpět dítěte přímo nahrát.

povidacky 09

Technické zpracování samotné hry je bez připomínek, kreslená grafika společně s přehledným členěním témat a sekcí pak výborně pomáhá v orientaci.

Hra se nám v redakci hodně líbila především proto, že nejde o další z her typu „posaď dítě k tabletu a zapomeň na něj“, ale o hru, kdy si vlastně spolu hrají a komunikují rodič i dítě a tablet je zde vlastně jen jako pasivní moderátor. A to je naprosto skvělé.

qr povidackyAplikace: Povídačky I, Povídačky II

Autor: Andrea Löflerová
Hodnocení: 5/5
Cena: 1,99 EUR

Klady: zapojuje a sbližuje rodiče a děti, pro tablet i telefon
Zápory: