Nahoru

Napsali o nás

Ona dnes 


MF dnes 


Tescoma magazín 

Kristýna Křížová - Agátin svět

http://www.agatinsvet.cz/andrea-loflerova-povidejme-si-s-detmi

Andrea Löflerová: Povídejme si s dětmi!

Andrea Löflerová nás asi před třemi roky oslovila s hrou pro rodiče s dětmi, kterou sama vymyslela. Její Povídačky nás tehdy hned zaujaly, hned jsme je zařadili do nabídky Agátina světa a od té doby s velkým zájmem sledujeme, jak Andrea rozpracovává další témata a obohacuje tak povídání mezi rodiči a dětmi.

Andreo, jste autorkou série skvělých her pro rozvoj komunikace v rodině Povídačky. Ve svém životopisu však máte pozice brand managera u mezinárodních potravinových gigantů. Proč jste je opustila a začala se věnovat hrám pro děti?

Každé období v mém životě mne naplňovalo v jiných oblastech. Po 11 letech, kdy mne naplňovala práce v marketingu v různých významných firmách, přišla s narozením mého syna změna životních hodnot. Hledala jsem novou cestu, jak spojit práci s péčí o rodinu, a rozhodla jsem se osamostatnit, jít vlastní cestou a začít dělat smysluplné aktivity pro rodiny s dětmi, které mi byly vždy blízké. 

Povídačky jste již vytvořila ve 4 verzích, každá nabízí stovky otázek k vzájemnému povídání, poznávání, inspiraci ke zpívání, postřehovou hru... Odkud čerpáte takové množství inspirace?

Jsem kreativní člověk a inspirují mne lidé, kteří jsou mi blízcí a na kterých mi záleží. Povídačky vznikly na motivy naší vlastní rodinné „Hry na pravdu“, kterou jsem začala hrát se svými dvěma nevlastními dětmi. Hledala jsem k nim cestu a společné povídání mi to velmi ulehčilo. Inspiruje mne samozřejmě i můj vlastní syn David, který je už od svých 4 let mým prvním testerem různých otázek. Hry konzultuji i s řadou odborníků z řad speciálních pedagogů, logopedů a psychologů, pro které jsou Povídačky také velkým přínosem v jejich praxi.

Jak dlouho trvá vývoj jedné hry, cesta od nápadu přes tvorbu, zkoušení a přepisování až po výrobu?

Od nápadu přes tvorbu otázek, testování s dětmi, kresby obrázků, konzultace s odborníky, vlastní výrobu až po přes marketingové aktivity, hledání vhodných distribučních míst a samotný prodej her koncovým zákazníkům vše trvá cca 1,5 roku.

Máte v plánu další varianty Povídaček?

Každé 2 roky rokem se snažím uvádět 1 - 2 novinky, takže už nyní mám v hlavě 2 nové hry. Rozšíří řadu stávajících her a měly by být zaměřené také na děti. Do budoucna bych se však u her Povídačky ráda zaměřila i na kategorii seniorů.
Kromě her Povídačky jsem i spoluautorkou také vzdělávací hry Povídej, žížalo, která je určená k rozvoji děti v mateřských školách a i zde chystáme několik novinek pro všestranný rozvoj předškolních dovedností dětí.

Věnujete se i dalším aktivitám s dětmi, co nejraději u dětí rozvíjíte?

U her Povídačky je mým cílem u dětí rozvíjet jejich komunikační dovednosti, naučit je reagovat na různé životní situace, obohatit vzájemné poznávání s rodiči, jejich zkušenostmi a názory, aby si byli s dětmi blíž. Hra také podporuje rozvoj pozornosti, paměti a fantazie dětí. Na kurzech rozvoje předškolních dětí v centru Fastrackids, kde lektoruji vzdělávací kurz, je mou snahou u dětí podpořit jejich touhu po vzdělání v různých oblastech světa kolem nás (přírodověda, matematika, kreativita...), nechat je vyzkoušet řadu věcí formou pokusů a naučit je prezentovat před ostatními, aby včas ztratily ostych. A o víkendech, když organizuji kurzy vaření s dětmi Kuchtíci v akci, nejraději u dětí rozvíjím  jejich samostatnost, zručnost, kreativitu a spolupráci. Je to nádherná, naplňující práce, kde vidíte okamžitý efekt. Jsem vděčná za to, že se mohu věnovat smysluplným aktivitám, které mě naplňují.

Superapple.cz - informace o aplikace her Povídačky

https://superapple.cz/2014/09/povidacky-hrajte-si-s-detmi-u-tabletu-trochu-jinak-zkusenosti/

Povídačky: hrajte si s dětmi u tabletu trochu jinak [Zkušenosti]

Hledáte hru pro iPad, která bude bavit i vás a kterou budete svým dětem dávat nejen za odměnu? Povídačky jsou skvělým kandidátem na tuto pozici.

povidacky 01Rodinná komunikační hra Povídačky přišla na trh již před časem v podobě fyzické knížky, která se stala velmi úspěšnou. Nyní se dočkala i své elektronické verze pro tablet iPad i iPhone.

Původní hra byla složená z padesáti dvou kartiček doplněných barevnými obrázky, z nich každý je doplněn otázkami týkajících se konkrétního obrázku. Celkem je ve hře obsaženo čtyři sta otázek, tedy námětů k povídání. Úkoly jsou děleny do čtyř oblastí (skládání, povídání, postřeh, zpívání a vyprávění) a je určena pro dva hráče: jednoho dospělého a jedno dítě.

Stejně jako skutečná předloha je i tabletová verze určená pro děti předškolního a vlastně i mladšího školního věku, ideální věkový rozptyl je tři až sedm let. Cílem hry není vítězství, ale vzájemné povídání a porozumění mezi rodičem a dětmi. A také zábava a společně strávený čas, což je komodita, které se spoustě dětem nedostává v takovém rozsahu, jak by bylo zdrávo.

povidacky 02 povidacky 03

Kreslená vizuální podoba pochází od Marcely a Luboše Walterových, kteří ilustrovali již původní tištěné Povídačky. Základní obrazovka představuje krajinu s kolejemi, po kterých jede vlak, ve kterém sedí hráči, děti s rodiči. Pod každou ze zastávek se skrývá jedno z témat a hned čtyři úkoly, po jednom z každé tématické oblasti. Tedy skládání obrázku, povídání, postřehu i vyprávění.

povidacky 04 povidacky 05

Zatímco skládání obrázku je snadné a není třeba jej popisovat, u povídání bych se zastavil déle. Na obrazovce tabletu uvidíte otázky, které můžete svému dítěti klást (a také otázky pro vás, na které můžete odpovídat). V obou případech je cílem dozvědět se o sobě vzájemně co nejvíce.

povidacky 06 povidacky 08

Děti hodně baví i sekce postřeh, ve které se jim na několik okamžiků zobrazí jeden z obrázků, u kterého si musí zapamatovat co nejvíce detailů, na které se jej poté pomocí návodných otázek ptáte. A konečně sekce vyprávění navrhne vždy tři slova k danému tématu, na které pak společně s dítětem musíte vymyslet příběh, historku či třeba pohádku. Anebo musíte zazpívat písničku, což lze díky jednoduchému klavírnímu doprovodu velmi snadno a navíc si můžete pomocí mikrofonu v iOS zařízení zpět dítěte přímo nahrát.

povidacky 09 povidacky 07

Technické zpracování samotné hry je bez připomínek, kreslená grafika společně s přehledným členěním témat a sekcí pak výborně pomáhá v orientaci.

Hra se nám v redakci hodně líbila především proto, že nejde o další z her typu „posaď dítě k tabletu a zapomeň na něj“, ale o hru, kdy si vlastně spolu hrají a komunikují rodič i dítě a tablet je zde vlastně jen jako pasivní moderátor. A to je naprosto skvělé.

qr povidackyAplikace: Povídačky I, Povídačky II

Autor: Andrea Löflerová
Hodnocení: 5/5
Cena: 0,99 EUR

Klady: zapojuje a sbližuje rodiče a děti, pro tablet i telefon