Nahoru

O nás

Jak začaly naše kurzy vaření s dětmi - Kuchtíci v akci?

V roce 2013 jsem měla příležitost potkat se s panem Chmelou spolumajitelem firmy Tescoma, kterému jsem nastínila svoji představu o kurzech vaření s dětmi. Byla jsem nadšená, že se mu tato myšlenka líbila a pomohl mi ji zrealizovat přímo v prostorách vzorkovvny Tescoma  už v červnu 2013, kdy k nám zavítalo prvních 7 dětí. Zde na Praze 2 jsme tuto aktivitu pro rodiny s dětmi organizovali necelé 2 roky a poté jsme se přesídlili. V roce 2015  jsme se díky spolupráci s firmou Siko, která nám pomohla vybavit nové prostory krásnou kuchyní pro kurzy v centru Fastrackids, přesídlili na Prahu 5. V říjnu 2015 jsme v nových prostorách přivítali první děti a ve vzdělávacím centru pro rozvoj předškolních a mladších školních dětí  Fastrackids, sídlíme dodnes a jsme rádi, že se k nám děti častokrát vrací. Tuto práci miluji, protože děti jsou nadšené z vaření, rozvíjeme jejich samostatnost, kreativitu i zručnost a jsou opravdu šikovné.

Jak vznikly hry Povídačky?

Povídačky začali vznikat jako jeden z nápadů, kterými jsem nabitá od narození svého syna Davida a inspirací pro mne byly i 2 moje starší nevlastní děti Markéta s Ádou, pro které jsem často vymýšlela různé hry. Když byly starší děti ještě malé cca ve věku 7 a 9 let, začali jsme hrát tak 2x ročně hru „Na pravdu“. Hrála se podobně jako „flaška“ a na koho ukázala, mohl položit jakoukoli otázku komukoli z n ás . Překvapivě jsme z ostýchavých otázek  začali nacházet odvahu i k otázkám, na které jsme se za celý rok třeba nestihli zeptat, a odpovědi byly často vtipné i překvapivé. Vždy nás tyto chvíle hrozně sblížili, zvlášť když jsme si je vyprávěli v noci.

 

První povídačky 

Můj syn Davíd chvilky, kdy si jen tak spolu povídáme, miluje. Často večer před usnutím žadoní „Mami, budeme si dnes povídat?“ Byl také mým prvním testerem, když jsem otázky vymýšlela.

První Povídačky kids jsem představila zákazníkům na veletrhu Forkids v dubnu  roce 2013.

 

 

Ilustrace

Když jsem vytvořila první sérii otázek a předala je manželům Walterovým, aby mi k nim dokreslily obrázky, které budou dobře vystihovat danou otázku, byla jsem velmi mile překvapena kvalitou a detaily obrázků, které mne hned inspirovali ještě k rozšíření hry o postřeh, písničky a vyprávění příběhů, které tematicky s otázkou a obrázkem souvisí. Zjistila jsem, že takto si můžeme nejen s dětmi povídat, ale můžeme je i sebe jednoduše děti zabavit, když jedeme např. dlouhou cestu autem třeba do Chorvatska nebo je dobré  je mít po ruce, když někde dlouho čekáme např.v  čekárně u lékaře, aby se  dětí nezačali nudit.

Texty otázek sice pocházejí z pera mé osoby, nicméně každá z nich prošla připomínkami více než 10 rodičů dětí od tří do dvanácti let, ale i dětské psycholožky a speciálních pedagogů ve školce.

Budu velmi ráda, kdy že Vám i Vašim dětem budou Povídačky líbit a užijete si s nimi příjemné chvilky při společném povídání, zpívání i vyprávění a budete zase o trochu blíž. Pokud budete mít samy náměty na zajímavé otázky, nebojte se se mnou o ně podělit. Kontakt najdete na našich web stránkách www.aligames.cz

Přeji vám krásné společné chvilky s povídáním i vařením s dětmi.

Vaše Andrea